Avcılar İdrar Kaçırma Tedavisi

Avcılar İdrar Kaçırma Tedavisi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ebru Ünal; idrar kaçırma sorunu yaşam şeklinizi baltalamasın, Femilift Lazer sayesinde idrar kaçırmasını geçiriyoruz. İdrar kaçırma özellikle gebelik yaşayan ve normal doğum yapan kadınlarda sıklıkla görülen bir sıkıntıdır. Öksürüp hapşururken idrar kaçırmak, stres inkontinanstır. Vajina ve mesane arasında bulunan duvarda gevşeme yani vajinavezikal facia da efekt, incelme bu soruna sebep olur. Sadece öksürmekle değil, yürümek, koşmak, zıplamak, ip atlamak, gülmek, çömelmek gibi hareketlerle idrar kaçırdıkları için kadınlar zamanla sosyal hayattan kendini geri çekmeye, mesane pedleri ile dolaşmaya başlamaktadır. 40 yaş üstü kadınların %40 ‘ında ve 60 yaş üstü kadınların ise %70’inde idrar kaçırma sorunu vardır. Avcılar İdrar Kaçırma Tedavisi

Avcılar İdrar Kaçırma Tedavisi

Avcılar İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar kaçırmanın bir diğer şekli ise idrar hissi geldiğinde tuvalete yetişemeden idrarı kaçırmak şeklindedir bu kadınlar geceleri sık idrara çıkar, gün içinde kasıklarında ağrı hisseder ve zaman zaman yanmaları olur. Bu tip idrar kaçırmadaki temel sebep ise mesanenin, kontrolden çıkmasıdır. Yani siz idrar torbanıza işe demeden kendi kafasına göre kasılır ve işemeye başlar. Aşırı aktif olduğu için mesane duvarını oluşturan kaslarda zamanla kalınlaşma olur. Bu kalınlaşma da hücreler arasındaki enflamasyonun artmasına ve yanma hissinin oluşmasına neden olur. Aşırı aktif mesane sorunu da özellikle 40 yaş üstü kadınları etkilemektedir.

İdrar kesesi ile ilgili diğer sorunlardan bazıları sık idrar yolu enfeksiyonu olma, interstisiyel sistit ve mesane kapasitesinin azalması gibi farklı sorunlardır. Sık idrar yolu enfeksiyonu, üretra dediğimiz idrar yapılan yolu döşeyen epitelin incelmesine, mesane içini döşeyen halı gibi yapının incelmesine bağlı oluşabilir. Özellikle menopoz, meme kanseri tedavisi bu sorunu başlatır. Bazen de ilişki sonrası sık idrar yolu enfeksiyonu olabilir. İnterstisiyel sistit sorununda, kadında hem mesane kapasitesi azalır hem de sürekli mesanede ağrı ve yanma vardır. İdrar kültürü ise hep negatif çıkar. Burada sorun mesanede bakteri olmadığı halde vücudun sanki bakteri varmış gibi kendi mesane hücrelerine saldırmasıdır. Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ebru Ünal olarak idrar kaçırma tedavilerini Vadiistanbul'da bulunan kadın sağlığı ünitesi kliniğimizde yapmaktayız.

Kronik sistit de kadında hem idrar kaçırma hem de yanma sorunu vardır. Enfeksiyon kaynaklı ise genelde ureoplazma suşları bu durumdan sorumludur ve bunun içim tedavi gereklidir. Ama antibiyotik tedavisine rağmen sık tekrarlayan sistit sorununda da tedavi seçeneklerimiz var.

İdrar kaçırma tiplerini anlattık, peki bunların tedavisi mümkün mü?

Bir çok kadın idrar kaçırma ameliyatı olmaktan korkuyor, çünkü idrar kaçırma ameliyatlarının hem yan etkileri var hem de ameliyattan belli bir süre sonra tekrarlama oluyor. Bazı kadınlar ise ameliyat sonrası yanma sorunu yaşıyor ve idrar kaçırmaya devam ediyor. Kadın hastalıkları uzmanı Doktor Ebru Ünal idrar kaçırma tedavisini ameliyatsız lazer yöntemi ile çözmektedir.
Peki idrar kaçırmanın ameliyatsız tedavisi var mı?

İdrar kaçırma sorunun temeline inmek tedavide başarı sağlar. Ben kliniğimde Femilift lazer ile stres inkontinansı olan hastaların vezikovajinal fasianın sıkılaşması için uygulama yapıyorum ve kesinlikle yüksek hasta memnuniyeti elde ediyorum. Uygulama 15 dakika sürüyor ve 3 kere uygulama yapılması gerekiyor. Tedavi aralıkları 1 aydır. Femilift vajinal lazer sayesinde idrar kaçırma geçiyor. İdrar kaçırmadan hayatınıza devam etmeniz için aralıklı olarak lazeri tekrarlamanızda fayda var. Ameliyatsız ve yan etkisiz olan bu yöntem sayesinde işlem sonrası hemen işinize veya günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Böyle bir teknoloji ile tedavi varken, mesane pedine para harcamak kesinlikle hata olur.

Aşırı aktif mesane için de Femilift lazer kullanıyorum. Yolculuk yapamıyordum, artık istediğim kadar geziyorum diyen hastalarımı gördükçe mutlu oluyorum. Femilift lazer , mesanede bozulmuş sinyalizasyonu düzeltir ve mesanenin kontrolsüz olarak kasılmasını azaltır. Femilift lazer uygulaması için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. 3 seans tedavi uygulanır ve işlem sonrası belli aralılarla seans uygulamsı yapmak gereklidir.

İnterstisiyel sistit, sık idrar yolu enfeksiyonu gibi sorunlarda Femilift lazeri uyguluyorum. Bazı hastalarda mesane duvarına PRP uygulaması da yapıyorum. Mesane, Vajianın hemen arkasında olan bir organ olduğu için PRP uygulamasını sistoskopi ile yapmaya gerek yoktur, vajinadan mesaneye yapılan PRP uygulaması hem kolaydır hem de istenilen sonucu vermekte ve kadını yormamaktadır.

Femilift lazer ile idrar kaçırma tedavisi ağrısız, kolay ve pratik bir uygulamadır. Femilift lazer dokuda yenileme, fibroblast artışı ve kanlanma artışı yaptığı için incelen dokuları kalınlaştırır, azalmış kanlanmanın artması ile hücreler arası sinyalizasyonu düzenler ve idrar kaçırma ne tip olursa olsun etki eder.

Femilift vajinal lazer ile idrar kaçırma tedavisini Vadistanbul, Sarıyer’ de bulunan kliniğimizde yapıyoruz. Uygulama için 30 dakikanızı bize ayırmanız yeterlidir. Femilift lazer ile idrar kaçırma tedavisi için 05326324034’ü arayarak randevu alabilirsiniz.

İnstagramdan @doktorebruunal takip ederseniz ara ara yaptığımız kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

Avcılar İdrar Kaçırma Tedavisi