Çatalca Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Çatalca Labioplasti (İç Dudak Estetiği) genel olarak tıp dilinde tanımlanınca; genital dudak küçültme işlemi olarak biliniyor. Her kadının fizyolojik yapısı tamamen farklılık gösteriyor. Parmak uçlarından genital bölgeye değin farklılıkların söz konusu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fizyolojik ve yapısal olarak estetik anlamda vajinada bozukluklar olduğu gibi bazen deformasyon sonucunda görülen bozukluklar da söz konusu olabilir. Bu noktada, vajinanın estetik anlamda daha iyi görünmesi için labioplasti ameliyatları tercih ediliyor. Bu ameliyatlar tamamen estetik amaçlı yapılır. Vajina dudaklarının küçültülmesi ya da büyültülmesi gibi amaçlar hedeflenir. Bu ameliyatı yapmayı düşünen evli veya bekar kadınların aklında soru işaretleri olabilir. Sizler için labioplasti ameliyatına ilişkin merak ettiğiniz tüm detayları kaleme aldık. Labioplasti işlemi sadece iç dudakların kesilerek kısaltılması değildir. Labioplastinin hem estetik hem de fonksiyonel yapılması çok önemlidir. Op. Dr. Ebru Ünal, Vadistanbul’da bulunan Ebru Ünal Kadın Sağlığı Kliniği’nde Estetik Fonksiyonel Labioplasti iç dudak küçültme uygulamasını yapmaktadır. Önce/sonra resimlerini görmek için doktor@ebruunal.com.tr adresine mail atarak istemde bulunabilirsiniz. Çatalca Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Çatalca Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Çatalca Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

İç dudaklar, labia majora denilen dış dudakları geçmeyecek uzunlukta olmalıdır. İç dudakların genellikle 2 cm uzunlukta olması normal kabul edilir.

İç dudaklar her kadında farklı boy ve kalınlıktadır.  İç dudakların uzun olması,  iç dudakların dış genital derisinden daha koyu renkte olması ve vulvadan dışarı taşması veya iki labianın asimetrik boyutta ve yapıda olması kadında estetik kaygı yaratabilir. Labia minoranın ( iç dudakların) büyüklüğüne, klitoris kökü denilen kısmın büyüklüğü de sıklıkla eşlik eder. Bu, kadında hem estetik kaygı yaratmakta ve kendine güveni azaltmakta hem de cinsellikten alınan zevki azaltabilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti ameliyatı yaptırmayı düşünen tüm kadınların aklında belli başlı sorular olabilir. Öncelikle bu ameliyatı bekar, bakire ya da evli tüm kadınların gönül rahatlığı ile yaptırabileceğini söylemek mümkündür. Bakire kadınlar labioplasti işleminden sonra bakireliklerinin zarar göreceğini düşünebilir. Nitekim böyle bir durum söz konusu değildir. Hymen zarına hiçbir zarar vermeden tamamen estetik görüntü odaklı yapılan bir işlemdir. Yine evli kadınlarda ise daha çok gebelik konusunda endişeler uyanabiliyor. Ameliyatın ardından gebe kalamayacağını düşünenler dahi olabilir. Yine labioplasti ameliyatının bu konuda da olumsuz bir etki yaratmadığını söyleyebiliriz. Tamamen estetik amaçlı olarak dudak küçültme ya da büyütme işlemi olarak kolayca yapılan ameliyatlar arasında yer alıyor.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti ameliyatı yaptırmayı düşünen her kadının aklındaki sorulardan biri de hiç şüphesiz ki işlemin toplam fiyatlarıdır. Nitekim ne yazık ki labioplasti için net ve kesin bir fiyat vermek kesinlikle yanlış olacaktır. Çünkü yapılacak işlem türü kişiden kişiye ve talebe göre değişkenlik gösteriyor. Bu değişkenlikler aynı zamanda fiyatların da değişmesine neden oluyor. Ameliyattan önce uzman hekime muayene olmak bu konuda en iyi çözüm olacaktır. Yapılan muayene sonucunda sizlere detaylı bilgi hekim tarafından veriliyor. Yine aynı zamanda ameliyat öncesi ve sonrasında yapılması ya da yapılmaması gereken tüm detaylar hakkında da hekim tarafından aydınlatılıyorsunuz.

Çatalca Labioplasti (İç Dudak Estetiği)