Sultangazi Vajinal Daraltma Ameliyatı

Sultangazi Vajinal Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti, kadında cinsel ilişkide zevk almayı arttırır. Vajinal genişleme, kadınlarda doğum sonrası gözlenen bir durumdur. Genişlemenin seviyesine göre hafif, orta veya ciddi derecede olabilir. Vajinal genişleme, idrar kaçırma, ilişkide vajinadan hava sesi gelmesi, idrar torbasında sarkma, rektosel denilen kalın barsağın son kısmının vajina içine fıtıklaşması, vajina girişindeki kaslarda ayrılma ve açıklık görüntüsü gibi sorunlar ile kendini belli eder. Ciddi vajinal genişlemede, vajina dokusunun ön veya arka duvarı, vajina girişinden sarkma şeklinde bulgu verebilir. Sultangazi Vajinal Daraltma Ameliyatı

Sultangazi Vajinal Daraltma Ameliyatı

Sultangazi Vajinal Daraltma Ameliyatı

Kadının ilişkiden zevk alabilmesi için, klitorisin vajina içindeki kısmının da penis hareketi ile uyarılması gereklidir. Vajina genişlemesi nedeniyle ilişki sırasında penis klitorisin vajina içindeki kısmı ile temas edemez ve kadını uyaramaz. Bu nedenle kadının cinsel ilişkiden aldığı zevk azalır ver orgazm sorunu yaşar.

Vajinal daraltma ameliyatı ile amaç penisin vajina içinde temas ettiği alanı arttırmaktır. Yani daralma sayesinde vajina içinde, G noktasındaki klitoral kısım daha çok uyarılır ve kadının orgazm olması sağlanır. Vajinal daraltmanın bu nedenle hem vajina girişinde hem de tüm vajina boyunca yapılması ve ayrıca vajina girişi bölgesindeki ayrılmış kasların da tekrar orta hatta birleştirilmesi gereklidir. Vajinal daraltma ameliyatı Vajinoplasti işleminde hem ön vajina duvarı hem de arka vajina duvarından, gevşeyen vajinal dokunun bir kısmı kesilerek çıkarılır. Buradaki sorunlar onarılır ve böylece kadının varsa idrar kaçırması düzelir, rektoseli düzelir.  Sadece vajina girişinin daraltılması olan perinoplasti ameliyatının yapılması, vajina daraltma işlemi için yeterli değildir. Bu ameliyat sırasında vajina girişinin fazla daraltılması ise kadının cinsellikten ağrı duymasına sebep olmaktadır. Bu nedenle normal anatomi bozulmamalıdır.

Ciddi genişlik olan hastalarda veya daralmanın fazla olmasını isteyen vakalarda, vajina daraltma ameliyatına ek olarak vajinaya yağ nakli de yapıyorum. Göbek etrafı veya bacak iç yüzeyinden aldığım yağ dokusu incelterek vajinada tutunacak ve yaşayacak boyuta getiriyorum. Daha sonra vajinanın dört duvarına da yağ naklini yapıyorum. Nakil yaptığım yağ hücreleri hem daralmanın artmasını hem de yağ hücrelerinin kök hücre potansiyel etkisi sayesinde dokuda hızlı iyileşme ve yenilenme olmasını sağlıyor. Vajinal daraltma ve yağ nakli işlemlerinden sonra kadının cinsel ilişkiden alacağı zevk artacaktır.

Vajina daraltma ameliyatı ve vajinaya yağ nakli ameliyatını hastanede, ameliyathanede yapıyorum. Ameliyat 3 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası en az 1 gün hastanede yatış gerekmektedir.

Ameliyat sonrası 6 hafta ilişkiye girilmemesi gereklidir. Ameliyat ile yaptığım vajinal daraltma sonrası tekrar genişleme olmamaktadır.

Ameliyat ile vajina daraltma uygulaması normal doğum planlayan kadınlara önermiyorum. Normal doğum sonrası ameliyatın etkisi geçer. Bu nedenle doğurganlığını tamamlamış kadınların bu ameliyatı olması kalıcı çözüm sağlayacaktır.

Ameliyat ile vajinal daraltma işlemi için Vadistanbul, Sarıyerde bulunan kliniğimizi 0532-632-40-34 den arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sultangazi Vajinal Daraltma Ameliyatı