Tuzla Kızlık Zarı Dikimi

Tuzla Kızlık Zarı Dikimi Kızlık zarı dikimi Himenoplasti, kadınların doğuştan sahip olduğu rahmi, vajinayı uzun bir süre dış etkenlerden bakterilerden koruyan bir yapıdır. Bu yapı öyle ki zamanla tamamen metalaştırılmış ve kültürler ile bütünleşmiş hale gelmiştir. İşte bu tarz toplumlarda evlenmeyen kadınların, kızlık zarının hasar görmüş olması ciddi anlamda aile ve toplum baskısı yaratabiliyor. Bu durumlarda ise kızlık zarı ilişkiden ya da herhangi başka bir etkenden kaynaklı hasar görmüş kadınların geneli kızlık zarı dikimi konusunda araştırma yapıyor. Kızlık zarı dikilebilir ve onarılabilir bir yapıdadır. Bu nedenle kızlık zarı hasar gören her kadın dikim işleminden faydalanabilir. Peki, kızlık zarı dikimi nasıl ve neden yapılır? Fiyatları belirleyen unsurlar nelerdir? İşte merak ettiğiniz tüm bu soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. Kızlık zarı dikimi ameliyatı yapan doktor Ebru Ünal kendi kadın sağlığı ünitesinde kızlık zarı ameliyatı yapmaktadır. Tuzla Kızlık Zarı Dikimi

Tuzla Kızlık Zarı Dikimi

Tuzla Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi Himenoplasti, İstanbul kliniğinde Op. Dr. Ebru Ünal tarafından yapılmaktadır. Kızlık zarı ameliyatı oldukça kolay ve kısa sürede yapılabilen bir ameliyattır. Kalıcı kızlık zarı ameliyatı yapıldığı anlaşılmaz. Benim yaptığım kalıcı kızlık zarı onarımı ameliyatlarından sonraki kontrollerimde bazen ben bile ameliyat ettiğimi anlayamıyorum ve sonuç orjinal, ilişkiye hiç girilmemiş hali gibi oluyor. İlişkiye gireceğiniz kişi de kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldığını kesinlikle anlayamaz.

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılır?

Kızlık zarı toplumda tabulaşmış ve kalıplaşmış bir yapıdadır. Bu nedenle de evlenmeden önce cinsel birliktelik yaşayan kadınlar ya da çeşitli nedenlerden ötürü kızlık zarının yapısında bozulma meydana gelen tüm kadınlar ciddi oranda endişe yaşıyor. Bu endişeye son vermek için ise kızlık zarı dikimi tercih ediliyor. Kızlık zarı dikimi çeşitli nedenlerden ötürü kızlık zarı hasar gören tüm kadınlara kolaylıkla yapılabilir. Bunun için öncelikle muayene olunmalıdır. Kadınların geneli vajinal muayeneden korksa da, kızlık zarı dikimi iççin yapılan muayenenin hiçbir şekilde can yakıcı olmadığını bilmeleri gerekiyor. Kısa ve ağrısız bir işlem sonrasında kızlık zarınız dikilerek eski haline getirilebilir.

Kimler kızlık zarı onarımı ameliyatı yaptırabilir?

Hamile olmayan her sağlıklı kadın kızlık zarı ameliyatı yaptırabilir.

Kızlık zarı ameliyatı yapıldığı anlaşılır mı?

Kalıcı kızlık zarı ameliyatı yapıldığı anlaşılmaz. Benim yaptığım kalıcı kızlık zarı onarımı ameliyatlarından sonraki kontrollerimde bazen ben bile ameliyat ettiğimi anlayamıyorum ve sonuç orjinal, ilişkiye hiç girilmemiş hali gibi oluyor. İlişkiye gireceğiniz kişi de kalıcı kızlık zarı onarımı yapıldığını kesinlikle anlayamaz.

Geçici kızlık zarı onarımı hekim muayenesinde anlaşılabilir ama ilişkiye girdiğinizde partnerınız anlayamaz. Önemli bir detayı paylaşmak istiyorum.  Ucuz olduğu için tercih edilen, doktor olmayan kişilerin yaptığı uygulama sonrasında  çok zor durumda kalan genç kızları  duyabiliyoruz. Çünkü işlemi yapan kişi, ne yaptığını bilmediği için erimeyen dikişler kullanıyor ve olmayacak yeri dikiyor. Böyle bir dikiş tabi ki partner tarafından hissedilecektir.  Ama uygun malzeme, steril ortam ve iyi teknikle yapılan geçici kızlık zarı onarımı kimse tarafından anlaşılamaz. Sıcak suya oturma testi gibi bir uygulama ile ilgili çok soru geliyor. Erkeklerin  kızlık zarı onarımı yapılıp yapılmadığı ile ilgili testi sanırım. Ama ne geçicide ne de kalıcı yöntemde sıcak suda kanama falan olmaz.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatları ve hasta mahremiyeti en çok merak edilen konuların başında yer alıyor. Fiyatlar genelde birbirinden farklılık gösteriyor. Bu yapılacak işlem türüne ve işlemi yapacak hekimin insiyatifine bağlı olarak değişiyor. Bunların yanı sıra kızlık zarını diktirmek isteyen kadınların en büyük endişesi ise bu durumun yakınları ya da başkaları tarafından duyulup anlaşılmasıdır. Ancak başvuracağınız yerin bu konuda titiz ve hassas olduğunu iyice kavramalısınız. Bunun dışında işlemden sonra kızlık zarınız eskisinden farksız olduğu için hiçbir şekilde üçüncü bir kişi tarafından anlaşılması mümkün değildir.

Tuzla Kızlık Zarı Dikimi