Zein Obagi

Dr. Zein Obagi, Suriye’deki Damaskus tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Amerika’da önce patoloji ihtisası yapmış, ardından da San Diego’da dermatoloji ihtisası yapmıştır. Yaptığı bu iki uzmanlık sayesinde, deride hücresel seviyede iyileşmenin sağlanmasını amaçlayan Zein Obagi Cilt Sağlığı konseptini oluşturmuştur. Yüzeysel cilt tedavilerinin sadece o anlık etki ettiğini ve cilt sağlığının hücresel seviyede tekrar oluşturulmadan cildin düzelmeyeceğini ispatlamıştır. Geliştirdiği tedavi protokollerini dünyanın bir çok yerindeki dermatolog, medikal estetik uzmanı ve plastik cerrahlar hastaları için kullanmaktadır.

Zein Obagi

Dr. Obagi’nin geliştirdiği cilt sınıflaması ve cilt sağlığı tanımlamaları ile hastalardaki sorunlar daha kolay belirlenmekte ve uygun tedavi protokolleri planlanmaktadır. Zein Obagi ürünlerinin en önemli özelliği ise, her kullanıcıda sonuç vermesidir.

Ebru Ünal zein obagi

Cilt sadece üzerine boya sürülen bir duvar gibi değildir. Cilt yaşayan ve en alt tabakadan yüzeye kadar her katmanı canlı bir dokudur. Bu nedenle, Zein Obagide kullanılan özel teknoloji sayesinde etken maddeler, derideki desmozomlardan geçerek en alt tabakaya ulaşır. Böylece cilt yüzeyden değil, içten tedavi edilir ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Doktor Obagi’nin tanımladığı ve ürünler ile elde edilmesi hedeflenen sağlıklı cilt; gergin, dolgun, parlak, lekesiz, her yeri aynı renkte, hastalıksız, sivilcesiz olmasıdır. Aynı bir bebeğin cildi gibi..

Op.Dr. Ebru Ünal, 2015 yılından beri Türkiye’de Zein Obagi doktoru olarak kliniğinde hastalarını tedavi etmektedir. Medikal estetik uzmanı ve klinik dermatolog olan Op. Dr. Ebru Ünal 2015 yılında Dr. Rachael Eckel’ den Londra’da eğitim almıştır. 2016 yılında ise Dr. Obagi’den Los Angles’ta eğitim almış, 2019 kasım ayına Dr. Obagi’nin Los Angles Beverly Hills’ teki kliniğide düzenlediği masterclass Zein Obagi eğitimine katılmıştır.

Ebru Ünal Zein Obagi Ürünleri

 Op.Dr. Ebru Ünal, kliniğinde cildinize uygun tedavileri belirleyip, kullanımını size anlatmaktadır. Ayrıca sivilce, derin sivilce izi, skar, genişlemiş gözenek, yüzde sarkma, yaşlanma belirtileri, güneş yaşlanması, leke ve melazma gibi sorunları Zein Obagi ile tedavi etmektedir. Yüz ve vücuttaki bir çok kozmetik sorun için danışmanlık yapmaktadır.

Op. Dr. Ebru Ünal, controlled depth blue peel, lazer ile cilt tedavisi ve 3 step peel uygulamalarını kliniğinde yapmaktadır.

Ayrıca kliniğimizde estetisyenlerimiz Zein Obagi Kırmızı Halı (Red Carpet) peelingini uygulamaktadır.

ZO® Specialist Certification

zein obagi ve ebru ünal

ZO® Expert Certification

zein obagi ve ebru ünal

 

zein obagi sertifikaları

2015 – Dr. Obagi ile

Dr. Obagi ve Dr. Ebru Ünal

2020 – Dr. Obagi ile

Dr Obagi ve Dr Ünal