top of page

Vaginoplasty

Our clinic provides the following services under the umbrella term of vaginoplasty:

labioplasti.jpg

Add a Title

Change the text and make it your own. Click here to begin editing.

Add a Title

Change the text and make it your own. Click here to begin editing.

Add a Title

Change the text and make it your own. Click here to begin editing.

Add a Title

Change the text and make it your own. Click here to begin editing.

Add a Title

Change the text and make it your own. Click here to begin editing.

Add a Title

Change the text and make it your own. Click here to begin editing.

Treatments

Within the scope of vaginoplasty operations, the following services are provided in our clinic:

vaginal-daraltma.jpg

Vaginal Tightening

6294a68c08042165390913295.jpg

Perineoplasty

genital-estetik (1).jpg

Vaginal Rejuvenation

  • Vagina Rejuvenation with PRP

download.jpg

Fat Transfer to Vagina

  • Fat Transfer to Vagina

Rekstosel ve Sistosel .jpeg

Rextocele and Cystocele 

  • Rextocele and Cystocele Surgery

Alternatif tedaviler mevcut mu?

Hafif veya orta derecede vajinal gevşekliğiniz varsa Aptos vajinal ip yerleştirilmesi ve perineal Aptos ip yerleştirilmesi sizin için iyi bir alternatif olacaktır. Aptos iplerinin yerleştirilmesi lokal anestezi altında yapılır ve işlem sonrası otelinize gidip istirahat edebilirsiniz.

Riskleri ve yan etkileri nelerdir?

Deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilen vajina estetiği güvenli ve etkili bir işlemdir. Tüm ameliyatların enfeksiyon, hematom, skar oluşumu riskleri vardır.

Operasyondan önce

Vajinoplasti yaptırıyorsanız, işlemden 14 gün önce tüm vitaminleri, ağrı kesici ilaçları, aspirini, kan sulandırıcıları, omega-3 yağ asitlerini ve zencefil haplarını almayı bırakmanız gerekir. Ameliyat sırasında herhangi bir vajinal veya mesane enfeksiyonundan arınmış olmanız gerekir. Herhangi bir enfeksiyon bulgusu veya semptomunuz varsa lütfen ameliyattan 14 gün önce bize haber veriniz. Ameliyattan yedi gün önce cinsel aktiviteden kaçınmalısınız. İşleminizi adetinizin hemen ardından yapmayı tercih ediyoruz. Bununla birlikte, sadece kanama dönemlerinde değil, döngünüz sırasında herhangi bir zamanda vajinoplasti yapılabilir.

İşlem öncesinde Dr. Ünal sizi kliniğinde muayene edecektir. Konsültasyonun ameliyattan bir gün önce veya daha önce yapılmasını tercih ediyoruz. Şikayetleri ve vajina daraltma ameliyatı ile ilgili cevapsız soruları olan hastalarımız için online danışmanlık seansları da veriyoruz.

Bu işlem kimler için uygundur?

Hamile olmayan ve vajinal enfeksiyonu olmayan tüm kadınlar bu işlem için iyi birer adaydır. Eğer doğum yaptıysanız ve vajinal gevşekliğiniz varsa, seks sırasında penisin sürtünmesini hissetmiyorsanız, vajina daraltma ameliyatı sizin için uygundur. Rektosel ve sistosel hissediyorsanız ve bu sorunlarla ilgili şikayetleriniz varsa vajinal daraltma ameliyatı size yardımcı olacaktır.

Bu işlemi destekleyici başka tedaviler mevcut mu?

Vajinoplasti ile beraber labioplasti olmak mümkündür. Vajinoplasti işleminiz sırasında Gynefix takılması, orgazm iğnesi, idrar kaçırma tedavisi, büyük dudaklara yağ transferi, vajinaya yağ transferi operasyonları da yaptırabilirsiniz.

Liposuction, karın germe, göğüs büyütme veya rinoplasti gibi başka işlemler yapılırken vajinoplasti yaptırabilirsiniz. Kombine ameliyatlar için, plastik cerrahınızla buna göre program yapmalıyız.

Operasyondan sonra?

Vajinoplastiden sonra hastanede bir gece geçireceksiniz. Ameliyattan 24 saat sonra otelinize gidebilirsiniz. İşlem sonrası iyileşme için 6 gün otelinizde kalmanız gerekmektedir. İyileşme süresi başarılı bir cerrahi sonuç için kritik öneme sahiptir. Dinlenmek ve aktivitelerinizi sınırlamak dokuların onarımına yardımcı olacaktır. Ameliyattan sonraki yedinci gün evinize dönebilirsiniz.

İşlem sırasında hangi anestezi tipi kullanılıyor?

Vajinoplasti ameliyathanede yapılan cerrahi bir tedavidir. Spinal veya genel anestezi altında yapılabilir. Sağlık durumunuzu değerlendirdikten sonra, sizin için hangi anestezi türünün uygun olduğu belirlenecektir.

Sigorta tarafından karşılanıyor mu?

Bu işlem sigorta tarafından karşılanmıyor fakat talep etmeniz halinde kliniğimizden aldığınız hizmetleri belgeleyen bir doküman verebiliriz. Bu dokümanı sigorta şirketinize ibraz ederek bazı işlemler için geri ödeme alabilirsiniz. Unutmayın ki, hiçbir şekilde geri ödeme için garanti veremiyoruz.

Sonuçları ne zaman göreceksiniz ve ne kadar süre kalıcı olacak?

Vajinal daraltma işleminin etkisi uzun sürelidir fakat yeni bir vajinal doğum veya menopoz işlemin etkisini değiştirebilir.

Operasyon sırasında

Vajinoplasti ameliyatı yaklaşık bir buçuk saat sürer. Dr. Ünal, işlemlerini JCI onaylı tesislerde gerçekleştirmektedir. İşlemleri için Liv Hospital Vadi ve Acıbadem Maslak Hastanesi'ni kullanıyor.

İşlem klinikte yaptırmaya karar verilirse, ameliyattan 30 dakika önce size rahatlatıcı bir ilaç verilecektir. İşlem lokal anestezi altında yapılıyor. İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz ve işlemden hemen sonra otelinize gidebilirsiniz.

Güvenli mi?

Mesane ve bağırsak, vajinaya yakın organlardır. İşlem sırasında mesane veya bağırsak laserasyonu olabilir ancak bu ihtimal 1/1000'den azdır. Dr. Ünal gibi deneyimli bir jinekoloğa yaptırırsanız riskler çok az olacağı için güvenli bir işlemdir.

Bu işlemin fiyatı nedir?

En güncel fiyatlarımız ve size özel sunabileceğimiz avantajlı paketlerimiz için lütfen bizi arayın veya WhatsApp üzerinden bize yazın. +90 532 632 40 34

bottom of page