top of page
dr-ebru-unal.jpeg

Op. Dr. Ebru Ünal

Kozmetik Jinekolog Op. Dr. Ebru Ünal, İstanbul’da kendi özel kliniğinde yerli ve yabancı hastalarına uluslararası standartlarda hizmet vermektedir. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığının yanı sıra klinik dermatoloji ve medikal estetik alanlarında tamamladığı yüksek lisans eğitimleriyle labioplasti, vajinoplasti, himenoplasti, vajinismus tedavisi gibi konularda güncel tedavi yöntemlerini takip ederek modern bir tedavi hizmeti sunmaktadır. Operasyonlarını, son teknoloji cihazları barındıran özel kliniğinde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda İstanbul’da yer alan Acıbadem Hastaneleri, Amerikan Hastanesi, Liv Hospital ve Medipol Hastaneleri’yle anlaşmalı olup, gerekli ameliyatlar için bu hastanelerin ameliyathanelerini kullanmaktadır. 

2018 yılına kadar Adana’da yer alan kliniğini İstanbul’a taşımış olup, güncel olarak İstanbul, Doha/Katar ve Dubai/BAE’de hastalarına hizmet vermektedir.

  • Instagram
  • Youtube
  • Facebook

Op. Dr. Ebru Ünal’ın Kısa Biyografisi

Kozmetik Jinekolog Op. Dr. Ebru Ünal, 2008 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığını aldı. 2009-2013 yılları arasında İncirlik Amerikan Hava Üssü Hastanesi’nde çalıştı. Queen Mary University of London’dan 2015 yılında Medikal Estetik üzerine yüksek lisans sertifikası, 2017 yılında ise Klinik Dermatoloji üzerine yüksek lisans diplomasını aldı. İstanbul’da yer alan özel kliniği dışında Doha/Katar ve Dubai/BAE’de hastalarına hizmet vermektedir. 

Dermatoloji, Kadın Hastalıkları ve Medikal Estetik konularında uzmanlaşmış Dr. Ünal, bu üç alanı bir araya getirerek kozmetik jinekoloji hizmeti veren Dünyadaki nadir hekimlerdendir. Uzun yıllardır edindiği tüm bilgi birikimini, kurucusu olduğu Avrupa Kozmetik Jinekoloji Akademisi üzerinden verdiği kozmetik jinekoloji eğitimleriyle paylaşmaktadır.

Gençlerin geleceğimiz olduğunun bilincinde olan Dr. Ünal, gençlere hizmet edecek çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek vermektedir. 

Dr. Ünal, ortopedi uzmanı Op. Dr. Yusuf Ünal ile evli ve iki çocuk annesidir.

Üye Olduğu Topluluklar:

  • American College of Obstetrics and Gynecologist,

  • American Association of Gynecologic Laparoscopy,

  • International Society for the Study of Vulvovaginal Diseases,

  • Türk Jinekoloji Derneği,

  • Jinekolojik Endoskopi Derneği,

  • Genç Endoskopistler Platformu.

2002 → Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 

2007 → Stanford Üniversitesi (ABD) Minimal İnvaziv Cerrahi Kliniği’nde Prof. Camran Nezhat’tan “İleri Düzey Laparoskopi, Histeroskopi ve Endometriozis Cerrahisi” eğitimi aldı. 

2008 → Rostock Üniversitesi’nde (Almanya) Prof. Eckard Petri’den “Pelvik Taban Cerrahisi” eğitimi alarak idrar kaçırma tedavisi ve pelvik organ sarkması tedavisinde uzmanlaştı. 

2009-2013 → İncirlik Amerikan Hava Üssü Hastanesi’nde çalıştı. Burada çalıştığı 4 yıl boyuna yapılan mesleki değerlendirmelerde “Amerika Standartlarında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” olarak değerlendirildi. 

2010 → Helios Klinik’te (Almanya) Prof. Dr. Lisolette Mettler’den İleri Seviye Jinekolojik Laparoskopi Cerrahisi eğitimi aldı.

2013 → Özel kliniğini Adana’da hizmete açtı.

2013 → Doğal Doğum Derneği’ni kurdu. Kliniğinde ve Doğal Doğum Derneği bünyesinde doğum kursları vererek kadınlara destek olmaktadır.

2015 → Queen Mary University of London’dan (İngiltere) Medikal Estetik üzerine yüksek lisans sertifikasını aldı.

2017 → Queen Mary University of London’dan (İngiltere) Klinik Dermatoloji yüksek lisans diplomasını aldı.

2017 → Royal Medical Institute’ta (İngiltere) Dr. Rachel Eckel’den Zein Obagi Skin Health eğitimi aldı.

2018 → Özel kliniğini İstanbul’a taşıdı.

2018 → Avrupa Kozmetik Jinekoloji Akademisi’ni kurdu.

2019 → Dr. Zein Obagi’nin Los Angeles’taki Skin Health Institute’ta düzenlediği Masterclass Training programına katıldı.

bottom of page