top of page

Monsplasty

Mons pubis is the area between the lower belly and the vulva. It is composed of fat and connective tissue. After C-section, there may be irregularity at the mons pubis area. Some women may have high fatty tissue ratio. Weight lost effect the mons pubis shape and stability. Even after the weight loss, mons pubis might still be fatty due to genetics. Some women needs the reduction of the size of this area, some may need a lift or some need both. 

Göbek.jpeg

Alternatif tedaviler mevcut mu?

Desobody enjeksiyonu ve lokal liposuction, lipodestruction için en iyi tedavilerdir ve mons pubisin boyutunu küçültürler. Sıkılaştırma işlemine ihtiyacınız varsa Aptos ipleri ve Pelleve radyofrekansı bölgeyi sıkılaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Riskleri ve yan etkileri nelerdir?

Klitoral sinirler mons pubise çok yakındır. Riskleri en aza indirmek için bu işlemler deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Operasyondan önce

Kan sulandırıcı ilaçları operasyondan 2 hafta önce kesmelisiniz.

Bu işlem kimler için uygundur?

Sağlıklı kilo aralığındaki kadınlarda bile mons pubiste aşırı yağ birikimi olabilir. Sezaryen ameliyatından sonra mons pubis devamlılığı etkilenebilir. Eğer mons pubisinizi dikleştirmek istiyorsanız veya bu bölgede yağ eritmeye ihtiyacınız varsa monsplasti sizin için uygun olabilir.

Bu işlemi destekleyici başka tedaviler mevcut mu?

Mons pubis yükseltme ve liposuction ile aynı seansta başka genital estetik operasyonlarınız da olabilir. Labioplasti, Femilift vajinal lazer, genital beyazlatma, labia majora küçültme veya başka işlemler yaptırabilirsiniz.

Operasyondan sonra?

Lokal mons pubis liposuctiondan 2 gün sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Herhangi bir germe işlemi yapıldıysa, işlemden 4 gün sonra çalışmaya başlamadan önce dinlenmeniz gerekebilir.

İşlem sırasında hangi anestezi tipi kullanılıyor?

Mons pubisteki yağı azaltma, lokal liposuction veya kimyasal yağ çözücü sıvı Desobody ile yapılabilir. Liposuction lokal anestezi altında yapılır. Mons pubis liposuction işleminden sonra birkaç gün bir miktar morarma ve ağrı olabilir. Sadece bir seans liposuction yeterli olacaktır.

Desobody enjeksiyonu lokal enjeksiyon ile yapılır. Maksimum sonucu Desobody enjeksiyonundan 6 hafta sonra alacaksınız. Desobody ile mons pubis güçlendirme için birden fazla seans gerekebilir.

Mons pubisin kaldırılacağı bölgenin lokal anestezi enjeksiyonu ile uyuşturulması kolaydır. Ameliyat lokal anestezi altında yapılabilir.

Sigorta tarafından karşılanıyor mu?

Bu işlem sigorta tarafından karşılanmıyor fakat talep etmeniz halinde kliniğimizden aldığınız hizmetleri belgeleyen bir doküman verebiliriz. Bu dokümanı sigorta şirketinize ibraz ederek bazı işlemler için geri ödeme alabilirsiniz. Unutmayın ki, hiçbir şekilde geri ödeme için garanti veremiyoruz.

Sonuçları ne zaman göreceksiniz ve ne kadar süre kalıcı olacak?

En iyi sonucu işlemden 4 hafta sonra göreceksiniz. Liposuction ve Desobody'nin etkisi kalıcıdır.

Operasyon sırasında

Lokal liposuction 1 saat sürecek kolay bir işlemdir. İşlemden 2 gün sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Desobody enjeksiyonu ağrısız bir işlemdir. İlk hafta o bölgede ödem olabilir ama yavaş yavaş düzelecektir.

Güvenli mi?

Desobody ile mons pubis liposuction veya lipodestruction çok güvenli bir prosedürdür ve minimum yan etkiye sahiptir.

Bu işlemin fiyatı nedir?

En güncel fiyatlarımız ve size özel sunabileceğimiz avantajlı paketlerimiz için lütfen bizi arayın veya WhatsApp üzerinden bize yazın. +90 532 632 40 34

bottom of page