top of page

Genital Beyazlatma

Melanin cilde rengini veren pigmenttir. Peki genital bölgede neden bu kadar çok melanin var? Vulvanızdaki derinin vücudunuzun geri kalanından daha koyu olması muhtemeldir. Ancak koyuluk derecesi çok yüksek ise bu estetik bir kaygı yaratabilir.

Dr. Ünal klinik dermatolog ve kozmetik jinekologdur. Cilt probleminizi özel ihtiyaçlarınıza ve altta yatan nedenlere göre tedavi edecektir.

Genital bölge derisi lazer epilasyon veya ağda etkisi ile koyulaşabilir. Genital bölgenizdeki cilt renginizi vücudunuzun diğer bölgeleri gibi elde etmek zor olabilir ancak genital bölge ve anal bölgede sağlıklı ve parlak renkli bir cilde sahip olmanız için FemiLift lazer ve Zein Obagi tedavileri ile size yardımcı oluyoruz. Kadın Sağlığı Ünitesi olarak, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebiliyoruz. Bize hemen ulaşabilirsiniz.

beyazlatam.jpeg

Alternatif tedaviler mevcut mu?

Tedavinize Zein Obagi protokollerimizle başlayabilir, cildinizi daha sağlıklı hale getirdikten sonra lazere veya peelinge başlayabilirsiniz.

Riskleri ve yan etkileri nelerdir?

Postinflamatuvar hiperpigmentasyona eğiliminiz varsa lazer veya kimyasal peeling buna neden olabilir.

Operasyondan önce

Lütfen genital ve anal bölgedeki tüyleri tıraş edin. Lütfen işlemden 1 hafta önce herhangi bir moustriser kullanmayı bırakın.

Bu işlem kimler için uygundur?

Vulva ve anal bölgede kararma varsa genital bölge için beyazlatma işlemi uygulanabilir. Genital bölgede sivilce veya sivilceye bağlı renk değişikliği varsa Dr. Ünal size bölgenin cilt sağlığını korumak için bir tedavi protokolü verecektir.

Genital ve anal bölgenin koyuluğundan şikayetçiyseniz, genital deride sivilcelere bağlı izler veya sivilce izlerine bağlı renk farklılığından şikayetçiyseniz genital ve anal ağartma sizin için uygun olacaktır.

Aktif bir genital herpes enfeksiyonu geçiriyorsanız, 2 hafta boyunca işlem yapmamalısınız. Genital uçuk öykünüz varsa ve FemiLift Lazer yaptırmak istiyorsanız, lazer seansınızdan önce antiherpetik ilaçlara başlayabilirsiniz. Randevu alırken lütfen doktorunuza uçuk geçmişiniz hakkında bilgi veriniz.

Bu işlemi destekleyici başka tedaviler mevcut mu?

Labiapalsti, aptos vajinal daraltma ipleri, orgazm iğnesi veya Femilift Vajinal Lazer gibi diğer kozmetik jinekolojik tedaviler ile lazerle genital beyazlatma yaptırabilirsiniz.

Operasyondan sonra?

Lazerden sonra 2 saat kadar hafif bir yanma hissi duyabilirsiniz, bu günlük hayatınızı rahatsız etmeyecektir. İşlem sonrası 4 gün duş alınmamasını tavsiye ederiz.

İşlem sırasında hangi anestezi tipi kullanılıyor?

Beyazlatma için lazer tedavisi öncesi genital ve anal cilde 30 dakika boyunca uyuşturan krem sürüyoruz. Hastalarımızın çoğu işlem sırasında rahat etmektedir. Kreme rağmen hala ağrı hissediyorsanız Dr. Ünal, işlemi sizin için konforlu hale getirmek için lokal anestezi enjeksiyonları yapacaktır.

Sigorta tarafından karşılanıyor mu?

Bu işlem sigorta tarafından karşılanmıyor fakat talep etmeniz halinde kliniğimizden aldığınız hizmetleri belgeleyen bir doküman verebiliriz. Bu dokümanı sigorta şirketinize ibraz ederek bazı işlemler için geri ödeme alabilirsiniz. Unutmayın ki, hiçbir şekilde geri ödeme için garanti veremiyoruz.

Sonuçları ne zaman göreceksiniz ve ne kadar süre kalıcı olacak?

Tedavinin 3 seansından sonra en iyi sonucu alacaksınız.

Operasyon sırasında

Kliniğimizde Femilift Lazer ile genital beyazlatma yapılmaktadır. Derinin proteinlerini pıhtılaştırarak derinin üst tabakasının soyulmasıdır.

Cildinizin gidişatına göre 2-3 seans lazer öneriyoruz. Her seans 4-6 hafta aralıklarla uygulanır. Yıllık FemiLift lazer uygulamaları cildi daha canlı ve parlak tutacaktır.

Lazer tedavisinden sonra 3 ay süreyle Zein Obagi Body Emulsion ve Retinol cilt parlatıcı kullanmanızı öneririz.

Güvenli mi?

Femilift genital beyazlatma ve genital bölge için kimyasal peeling beyazlatma güvenli ve etkili işlemlerdir. Cilt kalitesi artacak ve cilt daha sağlıklı, daha parlak ve daha genç olacaktır.

Bu işlemin fiyatı nedir?

En güncel fiyatlarımız ve size özel sunabileceğimiz avantajlı paketlerimiz için lütfen bizi arayın veya WhatsApp üzerinden bize yazın. +90 532 632 40 34

bottom of page