top of page

Cilt Aydınlatıcı Çözümler

Ele alınması en zor cilt endişelerinden biri, cildinizde çiller, koyu lekeler ve hatta melazma şeklinde ortaya çıkabilen ve cildin hem ton hem de renk olarak donuk ve düzensiz görünmesine neden olan hiperpigmentasyondur. Hiperpigmentasyon, kronik UV maruziyeti, hormonal dalgalanmalar, akne lekeleri veya enflamatuar tepkiler gibi bir dizi faktör tarafından tetiklenebilir.


Cilt bakımı sıralamasının "cilt parlatma" bölümüne dalmadan önce doktorunuzla veya cilt bakımı uzmanınızla görüşmeniz önemlidir. Hidrokinon veya retinol gibi bazı güçlü aktif maddeler, koyu lekeleri temizlemek için ihtiyacınız olan etkiyi sağlayabilir, ancak aynı zamanda koyu ten tonlarında veya hassas cilde sahip hastalarda olumsuz estetik etkilere neden olabilirler.

Şiddetli, inatçı hiperpigmentasyonunuz varsa, doktorunuz veya cilt bakımı uzmanınız, cilde daha derinlemesine nüfuz edebilecek veya pul pul dökebilecek alternatif muayene içi prosedürler önerebilir. Kimyasal peeling, yoğun atımlı ışık (IPL) ve mikrodermabrazyon gibi birçok tedavi etkili olabilir, ancak cilt tipiniz ve yaşam tarzınız için doğru olanı bulmak önemlidir.


Uygulama sonuçlarınızı korumak için veya sadece hafif pigmentasyon sorunlarını tedavi ediyor olsanız bile, cilt parlaklığını, cilt netliğini artırmak ve koyu lekelerin görünümünü azaltmak için herhangi bir günlük rutine C Vitamini ilavesi ekleyebilirsiniz. C Vitamini cildinize ekstra güç verecek ve "parlayan" duruma ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page