top of page

Dış dudak sarkma için neler yapıyoruz?

Labia majora yani dış dudaklar kadınlarda vulvanın tüylü olan alanıdır. Labia majora iç dudakları çevreler.Vajinanın kapalı kalmasını sağlar ve burası içerdiği belli bir miktar yağ dokusu sayesinde ilişkide yastıkçık görevi görür. Labia majoranın erkeklerdeki karşılığı skrotum yani testislerin bulunduğu torbadır. Labia majoranın deri renginin vücudun diğer kısımlarına göre bir-iki ton koyu olması normaldir. Dış dudak sarkma için neler yapıyoruz?


Labia majora, vulva derisinde renk koyulaşması neden olur?


Sıcak ağda gibi deriyi ısıtan ve yakan uygulamlar

Epilasyon lazer uygulamaları

İç çamaşırlarda kullanılan deterjana bağlı allerji olması

Kıl kökü iltihabına bağlı skar ve renk koyulaşmaları


Labia majorada sarkma neden olur?


Yaşlanma, sarkmanın en önemli nedenidir.

Genetik yapı sarkma için önemli bir nedendir.

Kilo alıp verme de labia majorada sarkma sebebi olabilir.


Labia majora küçültme işleminde iz kalmaması için hangi teknik uygulanmalıdır?


Labia majora küçültme ameliyatlarında iz kalmayacak ve deride gerginlik oluşturmayacak cerrahi teknik kullanılmalıdır. Bazı you tube videolarında bu ameliyat sonrası vulvada boydan boya iz kaldığını görüyorum çünkü izin kalmaması için uygun cerrahi teknik kullanılmıyor. Ben dış dudak küçültme ameliyatında, Labia majora ve labia minoranın birleşme yerindekesi yapıyorum be yaptığım kesi sonrası fazla dokuyu çıkarıyorum ve sonra kapatma işlemini buradan yapıyorum. Tüylü ve tüysüz derinin birleşme noktası temel alındığı için ameliyat sonrası iz kalmıyor.
Dış dudak küçültme ameliyatı için hangi anestezi yöntemi kullanılıyor?


Ameliyatı lokal anestezi uygulayarak Ellman radyofrekans cihazı ile yapıyorum. Ameliyat sırasında kesinlikle ağrı olmuyor.Labia majora küçültme işlemi sonrası sizi neler bekler?


Ameliyat sonrası ağrı kesici kullanımı gereklidir. 1 hafta sabah akşam pansuman yapmalısınız. Labia majoranın ameliyat ile küçültülmesi sonrası 6 hafta ilişkiye girmemelisiniz. 4 hafta bisiklet sürme, ata binme ve diğer sporlara ara vermeniz gerekli.


Labia majora cerrahi ile küçültme işlemi çok kolay gibi görünse de işlem aslında ciddi bir cerrahi tecrübe ve iyi bir postop bakım gerektirir.


Ameliyat sonrası bu bölgede neredeyse 1 yıla yakın devam eden hafif bir ödem olmaktadır.


Labia majora küçültme işlemi sırasında yağ enjeksiyonu da yapıyoruz.


Labia majoradan fazla olan deriyi çıkardıktan sonra aynı seansta bu bölgeye göbek çevresinden aldığımız yağı da enjekte ediyoruz. Böylece burada doğal ve genç bir görünüm oluşuyor.


Bazı kadınlarda Venüs tepesi denilen yerde fazla yağ olabiliyor. Bunu da aynı seansta Deso Body ile eritiyoruz.


Labia majora ameliyat randevusu ve sorularınız için kliniğimi 05326324034 'ten arayabilirsiniz.

34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page