top of page

Doğal Doğum Derneği’nden “Doğuma Hazırlık Kursu”

Doğal Doğum Derneği’nden “Doğuma Hazırlık Kursu” Doğal Doğum Derneği, doğuma hazırlık kurslarına devam ediyor. Operatör Doktor Ebru Ünal ve Ebe Filiz Yalçın Atış gebelere doğum sırasında yaşanacakları ve kendilerini doğuma nasıl hazırlamaları gerektiğini anlattı.Doğal Doğum Derneği’nden “Doğuma Hazırlık Kursu”

Kurs kapsamında gebeler “Doğum nedir? Doğuma hazırlık, doğumda yapılacaklar, nefes eğitimi, doğum sonrası eşler arası iletişim, anneliğe hazırlık” başlıkları altında bir eğitim verildi.


Her kadının vücut yapısının doğum yapmaya uygun olduğunu söyleyen uzmanlar, doğumun korkulacak bir durum olmadığını belirttiler. İsteyen her kadının norma yolla doğum yapabileceğini söyleyen Dr. Ünal, gebelerin merak ettiği ve korktuğu konular hakkında da ayrıntılı bilgi verdi.

Doğumun yıldızının anne olduğunu söyleyen Ebe Filiz Yalçın Atış, doğum anında yapılacakları anlattı. Doğum öncesi gebelerin kendilerini nasıl rahatlatacakları anlatan Ebe Atış, eğitim sonunda gebelerle birlikte rahatlama egzersizi yaptı.

35 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page