top of page

Endişe etmeyin şehrinizdeki hekimler de yakında uygulayacak.

Vajinismus yani pelvik myofasiyal ağrı sendromunun tedavisi için pelvik taban kaslarının felç edilmesi uygulaması yaptığımı biliyorsunuz. Bu işlemi Amerika’da öğrendim. Türkiye’de bu uygulamayı ilk yapan hekimim.


Endişe etmeyin şehrinizdeki hekimler de yakında uygulayacak.

Tüm ilklerin yaşadığı sorunları yaşadım ve kendi kazanç sisteminin sekteye uğremasını istemeyen birçok kişi tarafından eleştirildim. Eleştirilmem sorun değil ama bu uygulamadan iyi sonuç alacak ve evlilikleri belki de hayatları değişecek kişiler, yapılan yanlış ve asılsız eleştiri ve bilgilendirmeler nedeniyle tedavi olamadı. Bu yorumları yapan kişiler de hekim ve psikolog peki neden hastaların bu tedaviden faydalanmalarını engelliyorlar. Her meslekte olduğu gibi maalasef bizim camiada da yeniliklere kapalı bir çok insan var. Öğrendikleri ile yetinen bu meslektaşlarım nedeniyle bir çok kadın şu anda çaresiz olabilir. Ama umutluyum. Yeniliklere açık ve tıbbin değişiminin farkında olan bir çok hekim de var. Hastalarını bana yönlendiren psikiyatrist veya tedavi için kapımızı çalan psikologlar da var. Dahası ülkenin değişik yerlerinden gelen hekim telefonları var, bildiklerimi aktarmamı, eğitim alıp kendileri de kasların felç edilmesi uygulamasını kiniklerinde yapmak istiyor. Bildiklerimizi paylaştıkça çoğaldığımızın ve dua aldığımızın farkındayım.


Eğitimimizin neleri içereceği, hangi konu ve bilgileri kapsaması gerektiği konusunda çalışıyorum ve pratik uygulama da yapacağımız workshopumuz için hazırlıklara başladık.


Bu işlemi yapacak kişinin mutlaka hekim olmasını ve özellikle bu bölge anatomisini iyi bilen kadın doğum uzmanı veya üroloji uzmanı olmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış bölgeye yapılan uygulama sorun çıkarır ve işe yaramaz. Ama doğru kasların felç edilmesi sayesinde denerve edilmesi sayesinde ağrısız cinsel ilişki kesin olacaktır.


Ülkemizin değişik şehirlerinden yazan veya arayan ama gelemeyen hastalarımız merak etmesin. Sizin şehrinizde yenilikleri takip eden hekimler var, onlar da öğrenecek, ve size en iyi hizmeti verecekler.

1 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page