top of page

Femilift lazer ile vajinal daraltma sağlıklı mı?

Femilift lazer ile vajinal daraltma sağlıklı mı? Lazer ile vajinal daraltma tedavisi için devrim denilebilir. Ameliyat ile yapılan daraltma işleminde kan kaybı, hematom, infeksiyon, yara yerinde granülom gelişmesi gibi birçok yan etki görülebilmektedir.


Femilift lazer ile vajinal daraltma sağlıklı mı?

Ameliyat etkili bir yöntem fakat vajinal daraltma operasyonundan sonra 6 hafta ilişkiye girilemez, 1 hafta dinlenmeniz gerekir ve en az 3 hafta pansuman yapmak gereklidir ve de yaklaşık 3 hafta ağrı kesici kullanmak gereklidir.


Lazer ile vajinal daraltma için kullandığım Femilift Lazer CO2 teknolojisi ile çalışıyor. Uygulama sırasında ciddi bir ağrı olmuyor. Uygulamadan sonra hemen işinize devam edebiliyorsunuz. Femilift Lazer uygulaması sırasında verilen lazer ışını mikrokanallar ile vajina duvarına giriyor ve buradaki dokuyu uyararak yenilenmesini sağlıyor. Rahim veya yumurtalık gibi daha derin dokulara ulaşmıyor. Hamileler dışında her yaş kadına kolayca uygulanabilir. Kadınların korkusu olan iç organlara veya yumurtalıklara zarar Femilift Lazer ile söz konusu değildir.

İlişkide orgazm olamayan kadınların da lazer tedavisi ile fayda gördükleri gösterilmiştir. Hastalarımın büyük çoğunluğu artık ilişkiden daha çok zevk aldıklarını ifade ediyor.

Menopoz sendromu denen ilişkide ağrı, yanma ve kuruluk olan menopoz dönemi kadınlara da çok etkili bir şekilde uygulanır, ilişkide veya normal zamanda yaşadığı kuruluk ve yanma hissi tedaviden sonra geçer.


Femilift Lazer ile yapılan idrar kaçırma (öksürüp hapşurunca idrar kaçırma) tedavisi de çok etkili bir tedavidir. İdrar kaçırma için yapılan bir çok ameliyat var. Bu ameliyatların da başarısızlık şansı var. Femilift Lazer ile 3 seans yapılan idrar kaçırma tedavisi ile tüm hastalarım memnun kaldı. %99 hasta memnuniyeti yani idrar kaçırmanın geçtiğini klinik çalışmalar göstermiştir.


3 seans sonrası vajinal daralma seviyesini yeterli bulmayan kadınlara ( uygulama alan kişilerin %10 u) ameliyat önerilmektedir. Önceden yapılmış olan lazerin etkisi ile vajen mukozası kanlanması artacağı için ameliyat sonrası iyileşme daha hızlı olacaktır.


Kliniğimizde steril ve modern şartlarda uyguladığımız Femilift Lazer ile Genital estetik uygulamaları için randevu almak için lütfen kliniğimizi arayınız.

255 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page