top of page

Her Mevsim Güneş Kremi Kullanın!

Ozon tabakasının incelmesi sonucunda güneş ışınları her geçen dakika dünyaya daha hızlı ve daha etkili ulaşıyor. Bu durum, ciltte önemli sorunların başlangıcı olabiliyor. Çoğu kişi havanın kapalı olmasının veya kış aylarında olmanın güneş ışınlarını engellediğini düşünüyor. Ancak havanın kapalı olduğu bir kış gününde dahi, güneşin zararları devam ediyor. Hatta bu zararlar, yazın açık havaya oranla sadece yüzde 25 oranında azalıyor. Gelin birlikte günel kreminin faydalarını inceletelim:


1. Zararlı Işınlardan Koruyor: Güneş kremleri, cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyor.


2. Cilt Kanseri Riskini Azaltıyor: Dünya’ya ulaşan UVA ışınlarının yüzde 95’ ini ultraviyole radyasyon oluşturuyor. UVB ışınları ise cildin yapısını bozarak DNA mutasyonuna neden oluyor. Bu nedenle güzelliğin yanı sıra sağlık için de güneş kremi tavsiye ediliyor.


3. İnce Çizgi ve Kırışıklıkları Önlüyor: Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak güneş kremi kullananlar, beş yıllık zaman diliminde kullanmayanlara oranla daha genç görünüyor.


4. Ciltte Leke Oluşumunu Engelliyor: Düzenli güneş kremi kullanımı, ciltteki melanin seviyesinin artması ile meydana gelen leke oluşumunun önüne geçiyor.


5. Güneş Yanıklarını Önlüyor: Özellikle yaz aylarında cilde doğrudan nüfuz eden güneş ışınları, güneş yanıklarına neden oluyor. Güneş kremi sayesinde yanık, şişlik ve soyulma gibi problemler meydana gelmiyor.

6. Nem Kazandırıyor: Cilt üzerinde bariyer oluşturan güneş kremleri, nemin cilde hapsolmasını sağlayarak sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.


7. Hava Kirliliğinden Koruyor: İçeriğindeki bileşenler ve yapısından dolayı güneş kremleri, hava kirliliğinin cilde olan etkilerini minimum seviyeye indirgiyor.


8. Cilde Elastikiyet Kazandırıyor: Kolajen, keratin ve elastin gibi cildin elastikiyetini sağlayan temel cilt proteinleri, güneş kremleri sayesinde korunarak güçleniyor.


9. Cilde Aydınlık Görünüm Kazandırıyor: Güneş kreminin düzenli kullanımı sayesinde ciltteki güneşten kaynaklı solgun renk görünümü azalıyor ve cildin ışıltısı geri geliyor.


10. Renk Tonu Eşitsizliklerinin Önüne Geçiyor: Güneş kremleri, melaninin dengesiz artması nedeniyle oluşan renk tonu eşitsizliklerini engelliyor.Benim güneş kremi tercihim ZO Skin Health markasından oluyor. İstisnasız her gün mutlaka kullanırım ve size de gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. ZO Skin Health ürünleri ve genel cilt protokolünüz için benimle iletişime geçebilirsiniz.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page