top of page

İdrar Kaçırmanın Ameliyatsız Tedavisi Artık Aptos Vajinal İplerle Mümkün!

İdrar kaçırma bir çok kadının ortak sorunudur. Vajinal yolla doğum yapmak, kronik astım, kronik kabızlık, yaşlanma, sigara ve alkol kullanımı kadında idrar kaçırma sorunun oluşmasına sebep olur.


Öksürüp hapşırma veya egzersiz yapma, koşma, zıplama ile olan idrar kaçırma problemine stres inkontinans denmektedir. Bu tip idrar kaçırmaya vajinanın ön duvarında gevşeme ve de üretra olarak tanımladığımız idrarın yapıldığı yol ile mesane arasındaki açının bozulması sebep olur. Karın içi basıncı arttıran hareketler de idrarın kaçmasına sebep olur.


Üretra ve mesane arasındaki açının düzelmesi için şimdiye kadar farklı farklı ameliyat yöntemleri geliştirildi. Burch, Kelly plikasyon, TVT, TOT günümüzde en sık yapılan ameliyat çeşitlerindendir. Ancak ameliyatların olumlu etkisi olduğu kadar kalıcı sorunlara sebebiyet verebilmesi, etkinin belli bir süre sonra ortadan kalkması, ameliyat yapılan yerde skar oluşumu, kanama olması gibi sorunlar nedeniyle başarı oranı genelde %70 civarındadır ve hatta bazı kadınlar sorunun tekrar başladığından şikayet etmektedir.


İdrar kaçırma sorunu nedeniyle artık yürüyüşe bile çıkamayan bir kadın için ameliyatsız, kalıcı ve yüksek başarı oranı olan ve en az yan etkili yani skar veya kanama oluşturmayacak bir tedavi eskiden belki de hayal gibi gelirdi. Ama artık kliniğimizde Türkiye’de ilk ve tek olan, yeni bir idrar kaçırma tedavisi uygulanmaktadır. Kadınların idrar kaçırma sorunu etkili ve basit bir şekilde ameliyatsız olarak çözülmektedir.


Türkiye’de idrar kaçırma tedavisi için Aptos vajinal ip yerleşimi uygulamasını ilk ve tek yapan hekim Dr. Ebru Ünal, Vadistanbul da bulunan kliniğinde Aptos vajinal ip yerleşimini 20 dakika gibi kısa bir sürede, herhangi bir hastane yatışı veya ameliyat olmadan, sadece lokal anestezi ile yapmaktadır.Aptos vajinal ipler ile idrar kaçırma tedavisinde, diğer ameliyatlarda görülen yan etkilerin hiçbiri olmamaktadır. Başarı oranı %90’dan fazladır. Vajina ön duvarına yerleştirilen Aptos vajinal ipler vajina mukozasında hem sıkılaşma ve iyileşme sağlar hem de üretra ve mesanedeki açıyı düzeltir.


Uygulama sonrası kadınlar hemen günlük yaşantısına devam edebilir.

Aptos vajinal ip yerleşimi ile idrar kaçırma tedavisinin etkisi hemen başlamakta ve işlem sonrası ilk 6 ayda vajinada sıkılaşma devam etmektedir. Gün geçtikçe etkisi daha iyi hissedilecektir. İdrar kaçırma nedeniyle günlük pede veya mesane pedi kullanımına hemen son verilebilecektir.


Uygulanan Aptos vajinal ipler hem idrar kaçırmayı durdurur hem de ilişkiden alınan zevki arttırır.


Sizin de idrar kaçırma sorununuz varsa Vadistanbul 2A ofiste bulunan Dr. Ebru Ünal kliniğimizde tedavi olmak için bize ulaşın.

39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Коментарі


bottom of page