top of page

Mutlu Bir İlişki İçin Genital Estetik

Mutlu Bir İlişki İçin Genital Estetik; Kadınlar yüz yıllardır güzel ve sağlıklı olmak için birçok yolu denemiştir. Kadınların sağlıklı ve mutlu olması başta eşleri olmak üzere çevrelerindeki insanları etkiler. Mutlu bir cinsel hayat için de kadınların mutlu olması çok önemlidir.


Mutlu Bir İlişki İçin Genital Estetik

Birçok kadının dile getiremese de genital bölgesinin yapısı ile ilgili sorunları vardır: Asimetrik olması, fazla büyük olması, renginin koyu olması gibi… Bunlar dışında çok sayıda kadın, genital bölgenin yapısından kaynaklı sağlık sorunları da yaşamaktadır. Kadın sağlığında yeni bir alan olan genital estetik bu alandaki sorunların çözümünü sağlıyor. Kadınlar ilişkide ağrı, yaşlanma, doğum, kilo alıp verme, hormonal ya da genetik nedenlerle genital bölgede oluşan deformite ve değişikliklerin düzeltilmesi için genital estetik yaptırabiliyor. Yapılan işlemler; büyük ve küçük dudaklarda küçültme, pubis estetiği, vajinada daraltma, kızlık zarı dikme ve renk açma…


Kadınların bu cerrahiyi yaptırmadan önce dikkat etmesi gereken unsurların başında, işlemi yapacak kişinin bu konuda tecrübeli olması geliyor. Çok dar yapılan vajen sonucunda kadın ilişkide ağrı duymaya başlayabilir. İşlem esnasına sadece girişi daraltmak hem kadının ve eşinin istediği sonucu elde edememesine hem de ilişki sırasında ağrı oluşmasına neden olabilir. Bir diğer önemli konu ise vajen daraltması ameliyatı iyi geçse dahi infeksiyon veya stür yerlerine bağlı olarak ilişkide ağrı gelişme riski var. Yüzde bir olan bu risk mutlaka bilinmelidir. Bu durumu yaşayan hastalara tabi ki daha farklı tedaviler uygulanarak sorunları çözülebilir.Lazerle genital estetik operasyonu sonrasında hasta günlük hayatına dönebilir

Teknolojinin gelişmesi ile radyofrekans veya lazerin cerrahi operasyonlarda kullanımı arttı. Radyofrekans ile yapılan operasyonlarda kanama daha az oluyor ve iz daha az oluşuyor. Hiç operasyon olmadan vajen daraltılabilir mi? Lazer ile ameliyatsız bir şekilde vajen daraltması yapılabilir. Lazerle daraltma yapılırken, hastanın istediği sonucu alması için işlemin 2 veya 3 seans tekrarlanması gerekebilir. 5 dakika kadar süren lazer operasyonundan sonra hasta günlük hayatına dönebilirken, operasyondan 1 hafta sonra ilişkiye girebilir.


Bleaching öncesi deri sağlıklı hale getirilmeli


Genital bölgede istenen diğer bir uygulama ise bleaching, yani genital bölge derisinin rengini açma işlemi. Derinin lazer veya kimyasal peeling işlemi öncesi hazırlanması, bir nevi sağlıklı deri haline getirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle biz hastalarımıza mutlaka ZO body lotion veriyoruz ve 6 hafta düzenli kullanımı sonrasında sağlığına kavuşan deriye beyazlatma işlemini yapıyoruz.


Klitoris bölgesine operasyon yapılmamalı


Klitoris bölgesindeki deri kabarıklığı bazı kadınları rahatsız ediyor. Özel teknikler ile derinin istenmeyen kısmının çıkarılması mümkün. Cinsellikte önem arz eden ve orgasm organı olan klitorisin yapısı kesinlikle bozulmamalıdır. Ben bu nedenle clitoris hood reduction denen müdahalenin yapılmasına kesinlikle karşıyım çünkü yapılan işlem geri dönüşü olmayan cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page