top of page

Rahim sarkmasını Femilift Lazer ile durdurun

Rahim sarkmasını Femilift Lazer ile durdurun! Menopoz yaşından sonra kadınların hayat kalitesini düşüren sorunların başında vajen sarkması veya rahim sarkması problemi geliyor. Kadınlar bu sorunu paylaşmaktan çekindikleri için ileri yaşlarda doktora başvuruyor.


Rahim sarkmasını Femilift Lazer ile durdurun

Rahmin tamamen alınması ve vajenin yukarı asılması operasyonu uygulanan bu problemde kadınlar ameliyattan korktuğu için veya operasyon olan arkadaşlarının gene aynı sorunlarının olduğunu duydukları için operasyona sıcak bakmıyorlar. Bu problemin düzeltilmesinde ameliyattan başka çözüm arayan birçok kadın var.Ameliyat olmak istemeyen kadınların önerilen uygulamalardan birinde vajenlerine, yerleştirilen pesser denen plastik yuvarlak bir alet. Bu şekilde sarkma önleniyor. Pesser yumuşak plastik veya silikondan yapıldığı için vajene yerleştirildikten sonra kadın bunun varlığını fark etmiyor.


Kullanımı kolay olan pesser kadın haftada bir çıkarıp yıkandıktan sonra tekrar vajinaya yerleştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle doktorun hastaya uygun pesser seçmesi ve bunun takılma ve çıkarılmasının öğretmesi gerekiyor. Basit ve ucuz olan bu yöntemi birçok kadın başarı ile kullanıyor.

Hafif ve orta derecede sarkması olan bayanlara ise Femilift Alma Lazer ile vajina daraltma, sarkma ve idrar kaçırma tedavisi öneriliyor. CO2 lazer vajina dokusunda yaşlanma ile kaybolan bu nedenle sarkmaya neden olan azalmış kollajen miktarının artmasını sağlar. Buradaki fibroblast denen hücreleri uyararak kollajen dokusunu arttırılıyor. Böylece sarkma azalır. İdrar kaçırma için vajina ön duvarına yapılan lazer uygulaması ile destek dokunun oluşumu sağlanır ve idrar kaçırma şikâyetinde belirgin azalma oluyor. Femilift lazer ile idrar kaçırma ve vajina sarkması, idrar torbası sarkması, rektosel denen kalın bağırsağın vajinaya fıtıklaşması tedavisi Dr. Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesi’nde uygulanmaktadır.


20 dakika kadar süren tedaviden sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.

316 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page