top of page

Spiralli Korunmada Yeni Dönem Gynefix

Spiralli Korunmada Yeni Dönem Gynefix; Dünyanın en iyi korunma yöntemlerinden biri olan spiral taktırma işlemi yeni geliştirilen Gynefix ile kadınları istenmeyen gebelikten daha sağlıklı koruyor. Daha önce kullanılan spirallere oranla kullanımı daha kolay olan Gynefix spiral, doğum yapmamış ve küçük rahimli kadınlara da rahatlıkla uygulanabiliyor.


Spiralli Korunmada Yeni Dönem Gynefix

Adet döneminde kanama miktarı değişmiyorAvrupa’da 20 yıldır denenen ve yaklaşık bir milyon Avrupalı kadının kullandığı Gynefix’in bilinen spirallerden çok daha az yan etkisi var. Artık Türkiye’de de uygulanan Gynefix spiral’in, yerleştirme tekniği nedeniyle kayması, istenmeyen bir gebeliğin oluşması mümkün değil. Gynefix Spirali olan kadınların yaşadığı ilişkide ağrı, ara sıra olan lekelenmeler, kasık ağrısı gibi yan etkiler bu spiralde izlenmiyor. Gynefix’in en önemli özelliği adet döneminde kanama miktarını değiştirmemesi. Bu nedenle diğer bakırlı spiralleri kullananların yüzde 50’sinde oluşan kansızlık sorunu Gynefix kullananlarda gelişmiyor. Adet sonrası veya öncesi lekelenme, kahve rengi akıntı gibi yan etkiler de Gynefix spiral kullanan kadınlarda görülmüyor.


Anestezi almadan uygulanabiliyor

Tüm rahim tiplerine uygulanabilen Gynefix diğer bakırlı spirallere göre daha rahat takılabiliyor. Anestezi alınmadan uygulanabilen Gynefix’i uygulayan kişi mutlaka hekim olmalı ve Gynefix uygulaması eğitimi almış olmalı. Gynefix spiral’in kullanım süresi 5 yıl ve istenildiği zaman çıkartılıp gebe kalınabiliyor.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page