top of page

Vajen Daraltma Ameliyatı

Vajen Daraltma Ameliyatı, Bu yazım yaptırdığı cerrahi vajinal daraltma işlemi hayatının hatası olduğunu düşünenler için. Vajinal daraltma uygulamasının belli standartları vardır. Bu standartlar uygulandığında kadının cinsel hayatında belirgin iyileşme olur.


Vajen Daraltma Ameliyatı

Vajen daraltma ameliyatında önemli olan noktalardan bazıları arka duvarda vajinal daraltmanın vajen girişinden rahim ağzının başladığı vajinaya kadar yapılması, üst duvardan daraltma yapılırken G spot noktasından sonra daraltmaya başlamak ve gene rahim ağzının başladığı kısma kadar vajenin daraltılmasının yapılması, dikiş materyalinin kısa sürede yani bir ayda eriyebilir olanını kullanmaktır.


Vajen daraltma ameliyatında yanlış diyebileceğim uygulama ise vajinanın sadece çıkışa yakın 1/3 ‘ü daraltılmasıdır. Bu nedenle ne kadın ne de erkek vajina daraltmadan memnun kalmayabiliyor.


Vajen daraltılırken perine yani vajenin bitiminden sizin gördüğünüz kısmın da daraltılması yapılır. Perinoplasti uygulaması yapılırken perinenin orjinal haline özen göstermeli ve perinenin vajina kadar daraltılmaması gereklidir.

Eğer burası fazla daraltılırsa bu sefer de kadın artık ağrıdan dolayı ilişkiye giremez. Yani kaş yapacakken göz çıkarılmış olunur. Buradaki daraltma yüzünden ciddi sıkıntı yaşayan ve her ilişkide yaşadığı ağrı nedeniyle hayatı kabusa dönen birçok kadın biliyorum.


İyi haber şu ki; bu sorun kesinlikle düzeltilebilir, ve artık ağrısız ilişkiniz olabilir.


Perinede yapılmış olan bu yanlış daraltmanın Femilift lazer ile düzeltilmesi lokal anestezi ile yaptığım bir uygulamadır. İşlem sırasında daraltma yapılmış yeri açıyorum ve oluşmuş tüm ağrı yapan skar dokularını lazer ile temizleyip, cilt cilde gelecek şekilde tekrar orjinal doğum öncesi formda kaptıyorum. Yani işlem sonrasında lazer ile kesi yaptığım yeri sekonder iyileşme denen kendiliğinden deri oluşması işlemine bırakmıyorum. Çünkü bu, hem yaranın geç iyileşmesine hemde oluşan dokunun daha hassas olması nedeniyle ağrı olabilmesine neden olur.


Düzeltme işlemi sırasında PRP uygulaması yapıyorum böylece yara iyileşmesi daha hızlı ve kolay oluyor. Düzeltme işleminden 1 ay sonra PRP tekrarı yapıyorum. Bu sırada hem G spot a PRP yapıyorum (Orgazm aşısı olarak da biliniyor) hem de iyileşen dokunun sinir hücrelerini canlandırmak üzere PRP yi buraya yapıyorum.


Bu uygulamam sonrasında 6 . haftada artık ağrısız ilişkiye girebilirsiniz.


Sizin de vajen daraltma ameliyatı sonrasında ağrınız oluştuysa umutsuzluğa düşmeyin. Ağrıya dayanmanız gerekli değil. Düzeltmek için bir adım atın.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page