top of page

Vajina Daraltma

Vajina daraltma için hem cerrahi (Vajinal Daraltma Ameliyatı) hem non-invaziv (FemiLift Lazer ve Aptos İpleri) çözümler sunuyoruz. 

Vajinoplasti, vajina kanalını ve vajina açıklığını küçültmek için yapılan hassas bir ameliyattır. Vajinal hissinizi artırmak ve orgazm olmanızı kolaylaştırmak için uygulanır. Sizin ve eşinizin cinsel ilişkiden daha çok zevk almasını sağlayacak bir operasyondur. Cosmetic Gynecologist tarafından gerçekleştirilir.

 

Vajinal kaslar sıkılaştıkça penis G noktasına daha fazla temas edecek ve bu da penisin G noktasına sürtünmesini artıracaktır. Bu şekilde, klitoral stimülasyon artacak ve daha hızlı şekilde orgazma ulaşmak mümkün olacaktır.

vaginal-daraltma.jpg

A. Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajinoplasti, vajina kanalını ve vajina açıklığını küçültmek için yapılan hassas bir ameliyattır. Vajinal hissinizi artırmak ve orgazm olmanızı kolaylaştırmak için uygulanır. Sizin ve eşinizin cinsel ilişkiden daha çok zevk almasını sağlayacak bir operasyondur. Vajinal kaslar sıkılaştıkça penis G noktasına daha fazla temas edecek ve bu da penisin G noktasına sürtünmesini artıracaktır. Bu şekilde, klitoral stimülasyon artacak ve daha hızlı şekilde orgazma ulaşmak mümkün olacaktır.

 

Şu şikayetleriniz varsa vajinal daraltma ameliyatı sizin için gerekli olabilir:

 • Daha önce vajinal doğum yapmamış olmasına rağmen vajinada gevşeklik hissetmek,

 • Normal doğum yapmış ve şiddetli vajinal gevşeklik hissetmek,

 • Rektosel ve sistosel şikayeti olmak,

 • Doğum sırasında meydana gelen yırtıklar nedeniyle vajinal açıklığı geniş olmak.

Bu ameliyatla sadece vajina girişini daraltmıyoruz; vajinayı rahim ağzına kadar daraltıyoruz. Rektosel veya sistosel veya her ikisi birden varsa, Dr. Ünal her zaman buna neden olan fasyadaki kusuru da düzeltir. Vajina girişinde perinedeki yırtık ve ayrık kaslar ve vajinanın alt 1/3'lük kısmındaki levator kasları vajinoplasti sırasında mutlaka düzeltilir. Dr. Ünal, ameliyat sırasında vajinanın dört duvarına yağ enjekte edebilir. Bu, vajinal mukozanın yağlanmasına yardımcı olacak ve aynı zamanda vajinanın boyutunu küçültecektir. Vajina daraltma ve yağ enjeksiyonları ameliyathanede yapılır ve bir gün hastanede kalmayı gerektirir.

 

Vajinoplasti veya vajinal daraltma işlemleri sonrası cinsel ilişki sırasında ağrısı olan kadınların problemlerini de tedavi etmektedir. Bazı cerrahlar vajinal girişi o kadar daraltır ki, bu durum seks sırasında ağrıya neden olabilir. Dr. Ünal, kliniğinde bu sorunu da başarıyla düzeltmektedir.

 

 

B. FemiLift Lazer İle Vajinal Daraltma ve Yenileme

 

Bir kadın doğum yaptığında vajinası genişleyebilir. Hiç doğum yapmamış kadınlar bile bazen zamanla vajinal gevşeklik hissedebilirler. FemiLift lazer ile daha sıkı ve dolgun bir vajinaya sahip olabilirsiniz.

 

İşte rahim ağzınızın büyüdüğünü gösteren bazı işaretler:

 • İlişki sırasında çıkan hava sesi,

 • İlişkiden zevk alamamak,

 • İdrarını tutamamak,

 • İlişki sırasında penisin sürtünmesini hissedememek.

FemiLift lazer ile doğum sonrası vajinal genişleme, doğum sonrası cinsel ilişki sırasında ağrı, vajinal histe azalma, vajinal ağrı, vajinal gevşekliğe bağlı partner memnuniyetsizliği, idrar kaçırma gibi problemlerinizde size yardımcı olabiliriz.

 

FemiLift lazer, vajinası çok geniş olduğu için cinsel ilişkiden zevk almakta zorlanan kadınlar için ameliyatsız bir çözümdür.

 

FemiLift Robotik Lazer, vajinal bölge için en gelişmiş lazer teknolojisidir. FemiLift lazer ağrısız bir işlemdir, en iyi sonucu almak için 3 seans gereklidir.

 

FemiLift lazer,

 • Vajinal dokudaki kanlanmayı artırır,

 • Sinir hücrelerini yeniler,

 • Dokudaki kolajeni artırır,

 • Rugae oluşumunu artırır,

 • Vajinanın kayganlığını artırır,

 • İlişki sırasında daha fazla zevk almanızı sağlar ve orgazm olmayı kolaylaştırır.

FemiLift vajinal lazer ağrısız bir işlemdir ve sadece 15 dakika sürer. İşlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk FemiLift lazer seansından sonra bile hem siz hem de partneriniz etkiyi fark edeceksiniz. FemiLift lazer seansı yaptıran tüm kadınlar, daha kolay şekilde orgazm olduklarını söylüyorlar.

 

 

C. Aptos İpleri İle Vajinal Daraltma

 

Aptos iplikleri polilaktik asit ve kaprolaktondan yapılmıştır. Yaklaşık iki yıl içinde çözülür ve geride daha güçlü, daha lifli bir doku bırakır. Eşsiz özelliği nedeniyle, yalnızca Aptos ipleri bu değişikliğe sebep oluyor. İplikler fibröz doku için bir uyarıcı gibi çalışır ve vajinal dokunun küçülmesine yardımcı olur. Aptos ipleri vajina, perine ve vajinal açıklığı küçültmek için kullanılır. Ayrıca labia majoranın şeklini iyileştirmek, strese bağlı idrar tutamamayı tedavi etmek ve rektosel ve sistoseli düzeltmek için kullanılırlar. Aptos'un perine ve vajina için özel ipleri vardır.

Eğer,

 • Vajinal girişinizin gevşek olduğunu hissediyorsanız,

 • Doğum yapmış ve perineal yırtığınız varsa ve doğumdan sonra gevşeklik hissediyorsanız,

 • Vajina sıkılığınızı artırmak istiyorsanız,

 • Hafif-orta şiddette rektosel olup ameliyat yerine non-invaziv tedaviyi tercih ediyorsanız,

 • Strese bağlı idrar tutamama sorunu yaşıyor veya sistoseliniz varsa,

Aptos vajinal daraltma ipleri tam size göre.

 

İpler lokal anestezi altında yaklaşık 40 dakikada yerleştirilir. İşlem sonrasında birkaç gün dinlenmeniz gerekebilir ve Aptos yerleştirildikten 2 hafta sonra cinsel ilişkiye devam edebilirsiniz.

Vajinal gevşekliğin sebebi nedir?

Yaşlanma ve vajinal doğumlar, hatta hamile olmak bile vajinal gevşekliğe neden olabilir.

 

Dr. Ünal vajinoplasti için hangi yöntemi kullanıyor?

 

Dr. Ünal, vajinal duvarlarda, fasyalarda, bozulmuş kaslarda tüm anatomik özellikleri düzeltiyor. Vajinoplasti sırasında ön ve arka vajinal duvarlar düzeltilir ve perineal kaslar yeniden düzenlenir. Vajinal açıklığı iki parmak genişliğinde kapatır. Bu nedenle, vajinal açıklık iki parmaktan fazla daraltılırsa kadın ağrı hissedecektir. Dr. Ünal vajinanın aşırı düzeltilmesinden kaçınıyor.

 

Vajinoplasti sonrası iyileşmemi hızlandırmak için ne yapabilirim?

Vücudunuzun daha hızlı onarılmasına yardımcı olmak için size IV yara iyileştirici ilaç veriyoruz. Çok özel IV ilacımız doku oksijenlenmesini iyileştirir ve iyileşmeyi hızlandırır. Ameliyatın ertesi günü veya bir hafta sonra kliniğimizde bunu uygulamak mümkündür. Vajinoplastinizi planlarken lütfen yara iyileştirme enjeksiyonlarının planlanmasını talep edin.

 

Vajinoplasti sonrasında idrar tutmakta rahatlık yaşayacak mıyım?

 

Vajinoplasti, vajinal, pelvik taban, mesane ve rektumu orijinal mimarilerine geri döndüren bir prosedürdür. İdrar kaçırma ameliyatı, vajinoplasti ameliyatı ile aynı anda yapılabilmektedir. Dr. Ünal, stres tipi idrar kaçırma tedavisinde Kelly uygulaması ve Aptos ipleri implantasyonunu üretra altına uyguluyor.

bottom of page