top of page

ZO Skin Health Tedavileri

Yüz ve vücut güzelliği için kozmetik tedaviler sunuyoruz. Dr. Zein Obagi’nin geliştirdiği cilt sınıflaması ve cilt sağlığı tanımlamaları ile hastaların ihtiyaçları daha kolay belirlenmekte ve uygun tedavi protokolleri planlanmaktadır. Zein Obagi ürünlerinin en önemli özelliği her kullanıcıda sonuç vermesidir. 

Cilt bakımı uygulamalarımızda Zein Obagi ürünlerini kullanmaktayız. Kadın Sağlığı Ünitesi olarak, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebiliyoruz. Bize hemen ulaşabilirsiniz. Tüm Zein Obagi ürünlerini kliniğimizden temin edebilirsiniz.

Zein Obagi Kimdir?

 

Dr. Zein Obagi, Damaskus Tıp Fakültesi’nden (Suriye) mezun olduktan sonra ABD’de önce patoloji sonra dermatoloji ihtisası yapmıştır. Yaptığı bu iki uzmanlık sayesinde, deride hücresel seviyede iyileşmenin sağlanmasını amaçlayan Zein Obagi Cilt Sağlığı Konseptini oluşturmuştur. Yüzeysel cilt tedavilerinin sadece o anlık etki ettiğini ve cilt sağlığının hücresel seviyede tekrar oluşturulmadan cildin düzelemeyeceğini ispatlamıştır. Geliştirdiği tedavi protokollerini dünyanın bir çok yerindeki dermatolog, medikal estetik uzmanı ve plastik cerrahlar hastaları için kullanmaktadır.

 

 

Dr. Ebru Ünal ve Zein Obagi Ürünleri

 

Cilt sadece üzerine boya sürülen bir duvar gibi değildir. Cilt yaşayan ve en alt tabakadan yüzeye kadar her katmanı canlı bir dokudur. Bu nedenle, Zein Obagi ürünlerinde kullanılan özel teknoloji sayesinde etken maddeler, derideki desmozomlardan geçerek en alt tabakaya ulaşır. Böylece cilt yüzeyden değil, içten tedavi edilir ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Dr. Obagi’nin tanımladığı ve ürünler ile elde edilmesi hedeflenen sağlıklı cilt; gergin, dolgun, parlak, lekesiz, her yeri aynı renkte, hastalıksız, sivilcesiz olmasıdır; tıpkı bir bebeğin cildi gibi.

Dr. Ünal, 2015 yılından beri Türkiye’de Zein Obagi doktoru olarak kliniğinde hastalarını tedavi etmektedir. Medikal estetik uzmanı ve klinik dermatolog olan Op. Dr. Ebru Ünal 2015 yılında Dr. Rachael Eckel’den Londra’da, 2016’da Dr. Obagi’den Los Angeles’ta eğitim almış ve 2019’da Dr. Obagi’nin Los Angeles’ta düzenlediği Masterclass eğitimine katılmıştır. 

Dr. Ünal, kliniğinde cildinize uygun tedavileri belirleyip, kullanımını size anlatmaktadır. Ayrıca sivilce, derin sivilce izi, skar, genişlemiş gözenek, yüzde sarkma, yaşlanma belirtileri, güneş yaşlanması, leke ve melazma gibi sorunları Zein Obagi ile tedavi etmektedir. Yüz ve vücuttaki birçok kozmetik kaygı unsuru için danışmanlık yapmaktadır.

What are the alternatives?

These are the best skin rejuvenation protocols.

What are the risks and side effects?

Chemical peels and face fractional laser treatments should be done with experienced and trained doctors to avoid complications.

Dr. Ebru Unal has profound experience in the face and body chemical peels and laser treatments.

Before the operation

Who is a good candidate?

All man, woman and young people who would like to have health skin is a good candidate.

What are the complementary procedures?

You may have body and genital aesthetic procedure at the same session with your deep blue peel or 3 step peel treatments.

After the operation?

1-2 weeks might be required for the healing of the skin.

What type of anesthesia is used during the procedure?

Is it covered by insurance?

It is not covered by insurance. However we can provide a document listing the procedures you get at our clinic to submit to your insurance company for a payback. Please note that we cannot guarantee that you’ll get a payback.

When will you see the results & how long will they last?

Controlled depth blue peel needs to be repeated every 2 years. 3 step peel may be repeated every 6 months. Femilift fractional laser may be repeated every month or every year depending on the treatment reason.

During the operation

Dr. Ebru Unal may apply Zein Obagi Controlled Depth Blue Peel, 3 step peel, Femilift fractional laser face rejuvenation. Their effects are on different levels and should be applied according to Dr. Ebru Unal’s advice.

For face chemical peels and Femilift fractional laser applications and details please get in touch with us.

Is it safe?

It is not allergic to the skin and will not cause any side effect.

How much does it cost?

Please call or text us on WhatsApp for up to date prices. +90 532 632 40 34

bottom of page